Otwarto Centrum Retro Aktywnego Seniora w Proślicach

Otwarcie CRAS w ProslicachW Pałacu Proślicach dzisiaj (2.10) otwarto Centrum Retro Aktywngo Seniora. W skrócie będzie to weekendowy dom pobytu seniorów w zabytkowym obiekcie z atrakcyjnym programem. Dodatkowo będą też preferencyjne warunki cenowe dla przyjeżdżających zorganizowanych grup seniorów. Na otwarciu nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych. Z ramienia województwa opolskiego był obecny Roman Kolek, wicemarszałek województwa odpowiedzialny za politykę senioralną. Był również gospodarz ziemi byczyńskiej burmistrz Robert Świerczek ze współpracownikami oraz pani Maria Żurek kierownik  w Starostwie Kluczborskim i zarazem prezes Kluczborsko-Oleskiej Organizacji Turystycznej. Również goście z Opola w tym kierownicy Domów Dziennego Pobytu oraz wicedyrektor MOPR Małgorzata Kozak ze specjalną prezentacją.

Tematem głównym konferencji było przybliżenie założeń polityki senioralnej, przedstawiciele samorządów wymienili się doświadczeniami i dobrymi praktykami w tym zakresie. Była silna grupa seniorów z Opola, która całym autokarem przyjechała i uraczyła występami artystycznymi w przerwach konferencji. Były prezenty m.in Starota Kluczborski ufundował ekspres do kawy dla nowo powstałego centrum seniora. Dzięki Iwonie Niedojadło, koordynatorce polityki senioralnej w Opolu, można było dowiedzieć się gdzie szukać dofinansowania na działania skierowane do osób starszych.

Jednym z takich pomysłów była autorska inicjatywa nowo powstałej MATSI Sp. z o.o w Opolu polegająca na niecodziennym i tematycznym „Tour de Matsi” w nowoczesnym autokarze po wybranych zamkach i pałacach Opolszczyzny. Pierwsze wstępne zainteresowania pomysłem zostało wyrażone zostawioną listą kontaktową. Na koniec konferencji był występ zespołu na codzień działającego w domu dziennego pobytu w Opolu. Były też główne media regionalne TVP Opole i Radio Opole. Gościem wieczornym audycji na żywo w TVP Opole dziś byli szefowa związku emerytów Teresa Kłoda oraz Romulada Kwiatek, reprezentująca zarząd Hetman Roma Byczyna Sp. z o.o. właściciela Pałacu Proślice. Polub nas na Facebook i zobacz wideo z otwarcia.

T